Територіальні органи ДФС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Про зазначення з 1 січня 2017 року у податкових накладних кодів за УКТ ЗЕД та ДКПП!

23.01.2017 -

Нове актуальне відео на каналі Головного управління ДФС у Черкаській області в YouTube – про особливості складання податкових накладних (в частині заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД ікоду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, починаючи з 1 січня 2017 року): https://www.youtube.com/watch?v=mleAo15Q9ZI Спікер – перший заступник начальника Головного управління ДФС у Черкаській області Микола Гріднєв.

 

Відповідне роз’яснення надано у листі Державної фіскальної служби України від 20.01.2017 №1312/7/99-99-15-03-02-17.

Так, Закон України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» викладено в новій редакції підпункт «і» пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України та запроваджено з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

При цьому платники мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. У разіпостачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.

Зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені Законом №1797-VIIIв частині зазначення у податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.

Як зазначати код товару у чинних на зараз податкових накладних.

До внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складай ти податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукціїта послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповненая при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначаєтеся.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

Тобто, при здійсненні платниками, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов'язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків). При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Вказане стосуюється також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

В той же час у разі складання податкових накладних не за операціями з постачання товарів/послуг, а з метою нарахування податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу та/або статті 199 Кодексу (за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для використання чи починають використовуватися в неоподатковуваних операціях), код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, не зазначаються.

 

Також рекомендуємо переглянути відео огляд нововведень з податку на додану вартість:https://www.youtube.com/watch?v=oc_EO8eNZvY

Додаткові питання можна поставити у коментарях до відео або на адресу help_payer@ukr.net