Територіальні органи ДФС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відео консультація «Важлива інформація для неприбуткових організацій»!

19.08.2016 -

Начальник відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати управління податків і зборів з юридичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Пилипенко звернула увагу посадових осіб неприбуткових організацій на набрання чинності у липні і серпні ц.р. нормативно-правових актів щодо їхньої діяльності та розповіла про заходи, які наразі проводить фіскальна служба.

О.Пилипенко нагадала, що однією з чотирьох умов, які мають бути виконані одночасно для набуття статусу неприбуткової організації (п.133.4.1 Податкового кодексу України), є факт внесення такого підприємства контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. 16 липня ц.р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440,якою затверджено новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Тож на даний час органи ДФС надсилають неприбутковим організаціям письмові запити щодо підтвердження статусу, відповідь на які повинна надійти протягом місяця.У разі підтвердження відповідності установчих документів вимогам ст.133.4 ст.133 Податкового кодексу України та інших документів, визначених Постановою №440, така неприбуткова організація включається до нового Реєстру, в іншому випадку її посадові особи отримають повідомлення про невідповідність установчих документів.

Якщо неприбуткові організації не приведуть у відповідність документи вимогам Податкового кодексу України, з 1 січня 2017 року вони виключаються з Реєстру неприбуткових організацій і відповідновтрачають пільговий статус.  

Начальник профільного відділу нагадала, які організації відносяться до неприбуткових згідно Податкового кодексу України і на які власне поширюється норма з підтвердження статусу і надання завірених копій документів.

Це:

- бюджетні установи;

- громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;

- спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;

- житлово-будівельні кооперативи, дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);

- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), асоціації власників жилих будинків;

- професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;

сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

та інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам п.133.4 Податкового кодексу України.

 

Спікер закликала посадових осіб неприбуткових організацій оперативно надати відповідь на запит ДФС – реєстраційну заяву за формою 1-РНта завірені копії установчих документів (а житлово-будівельним кооператам ще й копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом, обов’язково засвідчені підписом керівника та скріплені печаткою). Якщо організація досі не отримала запит, її керівництву слід переглянути відео консультацію, підготувати необхідні документи, заповнити заяву Форми 1-РН і у найкоротший термін надати все це до державної податкової інспекції за місцем обліку.

 

Відео викладено на канал проекту «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=cXb4JcFOnJM Тези, презентацію та зразок заяви завантажуйте тут:

Чекаємо додаткових запитань у коментарях до відео та за адресою help_payer@ukr.net

 

Ми працюємо для вас!