Територіальні органи ДФС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

В ГУ Міндоходів поінформували про практику розгляду справ у судах за позовами платників про скасування податкових повідомлень-рішень

17.03.2014 -

Як повідомили в управлінні правової роботи ГУ Міндоходів у Черкаській області за 2 місяці ц.р. судові органи підтвердили правомірність дій правовиків органів доходів і зборів Черкаської області по 144 справах на суму 14,3 мільйони гривень. Наразі до бюджету надійшло 902 тисячі гривень.

Так, бюджет отримав 187,94 тис.грн. внаслідок стягнення в судовому порядку податкового боргу; 577,35 тис.грн. – внаслідок самостійної сплати платниками податкових зобов’язань після набрання законної сили рішеннями судів у справах за їхніми позовами про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень або рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій; 108,02 тис.грн. від процедури банкрутства.

Також, з початку року забезпечено економію бюджетних коштів в сумі 1404,02 тис.грн.

        У ГУ Міндоходів відмічають, що наразі триває вдосконалення системи справляння податків у державі з урахування досвіду інших країн та розроблення нормативно-правових актів, спрямованих на розвиток інститутів досудового та позасудового врегулювання податкових спорів. Так, однією із можливостей вирішення адміністративного спору є примирення сторін. Чинним законодавством України, а саме, положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що публічний спір може бути врегульовано шляхом примирення між сторонами. Відповідно до ст.113 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок.

         Водночас згідно з частиною третьою зазначеної статті умови примирення не повинні суперечити закону чи порушувати чиї-небудь права, свободи або інтереси. Тож умови примирення мають відповідати вимогам законодавства.

         Враховуючи специфіку податкових спорів, органи доходів і зборів не можуть робити поступки (досягти компромісу) щодо зниження розміру штрафних санкцій чи суми податку, а також щодо тлумачення та застосування норм права, які встановлюють розмір податків. Це повністю відповідає практиці врегулювання податкових спорів в інших країнах, де так само діє правило, що мирова угода може укладатися лише з питань факту, а не права.

У 2013-2014рр. досягнуто примирення по 9–ти справах на суму 3 888,5 млн.грн., до бюджету надійшло 782,7 тис.грн.