Територіальні органи ДФС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Закордонна подорож: скільки грошей можна брати з собою і як їх декларувати

17.09.2013 -

Головне управління  Міндоходів у Черкаській області роз’яснило порядок переміщення (ввезення/вивезення)  громадянами готівки і банківських металів через митний кордон України.

      Так, порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських металів через митний кордон України регламентується Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27.08.2008 № 148, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 за № 520/152П(зі змінами). Відповідно до цієї Інструкції фізична особа незалежно від віку має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування органам доходів і зборів.

     Фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування органам доходів і зборів в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

     Фізична особа-нерезидент (іноземець) має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування органам доходів і зборів в повному обсязі. Така особа має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої особою органам доходів і зборів при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування органам доходів і зборів в повному обсязі. Митна декларація є підставою для вивезення (увезення) зазначеної у ній готівки і банківських металів і здійснення операцій за дорученням резидента або нерезидента протягом одного року з часу оформлення декларації.

     Фізична особа-нерезидент має право вносити кошти на рахунки в уповноважених банках або виконувати інші операції в банках України на підставі митної декларації у випадках, передбачених законодавством України.

     Громадяни мають право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови їх письмового декларування в повному обсязі. Ввезення банківських металів вагою понад 500 г не дозволяється. Вивезення з України банківських металів вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет здійснюється на підставі індивідуальної ліцензії, виданої територіальним управлінням Національного банку за місцем проживання фізичної особи.

     Порядок переміщення цінних паперів через митний кордон України визначений Положенням про переміщення цінних паперів через митний кордон України затвердженим постановою Правління Національного банку України від 22.12.2011 № 469, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.01.2012 за № 105/20418. Згідно з цим Положенням фізичні особи мають право вивозити (пересилати) за межі України цінні папери на умовах письмового декларування та за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку на вивезення (пересилання) за межі України цінних паперів. Не потребують отримання цієї ліцензії операції з вивезення (пересилання) за межі України фізичною особою виражених в іноземній валюті цінних паперів, які були раніше ввезені цією особою в Україну, що підтверджується митною декларацією. Фізичні особи мають право ввозити (пересилати) в Україну цінні папери, виражені в іноземній валюті, на умовах письмового декларування, а цінні папери, виражені в гривнях, на умовах письмового декларування та за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку на ввезення (пересилання) в Україну цінних паперів. Не потребують отримання цієї ліцензії операції з увезення (пересилання) в Україну фізичною особою цінних паперів, виражених у гривнях, які були раніше вивезені (переслані) цією особою за межі України, що підтверджується митною декларацією.

Нагадуємо, детальну інформацію щодо проходження митних процедур та сплати митних зборів, іншу корисну інформацію для громадяни і суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, що перетинають кордон України можна отримати, звернувшись до офіційного сайту Міністерства доходів і зборів за посиланням  http://minrd.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/.

Головне управління Міндоходів у Черкаській області та Черкаська митниця Міндоходів бажають черкащанам вдалої подорожі!