Територіальні органи ДФС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Зустріч з представниками бізнесу: податкова знижка та електронні сервіси від ДФС України

24.10.2017

Днями відбулася чергова зустріч фахівців Уманської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області з представниками бізнесу.

Під час заходу присутнім нагадали про електронні сервіси, які надає ДФС України, та, зокрема, ГУ ДФС у Черкаській області – актуальні відео щодо дій платників у разі зупинення реєстрації податкових накладних у плейлисті «СМКОР» на YouTube-каналі «Допомога платнику», на сторінці ГУ ДФС у Черкаській області у Facebook.

Також підприємцям нагадали, що електронний сервіс «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України – це «живий» інформаційний ресурс, яким можна скористатись у будь-який зручний час.Інформація на цьому сервісі оновлюється щоденно та містить запитання – відповіді, письмові консультації, нормативні документи та інформаційні матеріали з питань оподаткування, митної справи та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС.За допомогою «ЗІР» платники податків мають можливість оперативно у будь-який час та у зручній формі.

Крім того, розділ «Інтерактивна мапа» дозволяє користуватися можливістю покрокового пошуку інформації за напрямами «Митна справа», «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО». А розділ «Контакт-центр ДФС» містить інформацію щодо отримання суб’єктами господарювання та громадянами інформаційних послуг засобами телефонного зв’язку в режимі оnline, залишення усних звернень громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», надсилання електронних листів до ІДД ДФС тощо. Розділ «Сервіс «Пульс» містить інформацію для суб’єктів господарювання та громадян щодо порядку роботи сервісу «Пульс».

Учасникам заходу нагадали право на податкову знижку, яке можна реалізувати лише до 31 грудня 2017 року. До настання граничного терміну подання декларації для реалізації права на податкову знижку за минулий рік залишилося трохи більше ніж 2 місяця. Податківці акцентували увагу присутніх на перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2016 рік, зокрема, це витрати за навчання, з іпотечного житлового кредитування, з переобладнання транспортного засобу, з будівництва (придбання) доступного житла.

Також були озвучені найбільш цікаві запитання – відповіді за темою з Бази знань Державної фіскальної служби України з категорії 103.05.

Зокрема, чи має право ФОП на податкову знижку при отриманні доходів виключно від підприємницької діяльності?

Відповідь: Згідно з п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати за переліком дозволених до включення до знижки витрат.  При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу. 

Заробітна плата для цілей розділу ІV Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ).

Отже, щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку.

Та наступне запитання - чи має право на податкову знижку ФОП, яка також є найманою особою та отримує дохід у формі заробітної плати?

Відповідь:  Право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Уманська ОДПІ