Територіальні органи ДФС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Уманська ОДПІ: в місцевих бюджетах майже 68 мільйонів гривень єдиного податку

06.06.2017

Саме таку суму спрямували платники податку, що використовують спрощену систему оподаткування, у місцеві скарбнички впродовж січня – травня 2017 року. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 26,5 млн. гривень або 64,1 відсотка.

Більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних  осіб - підприємців, вони спрямували до бюджету майже 36,6 млн. гривень. Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 6,8 млн.грн., єдиний податок з сільгоспвиробників склав 21,8 млн. гривень.

Нагадаємо, що з початку поточного року у законодавстві відбулися зміни, які стосуються платників єдиного податку. Зокрема, встановлено ставки єдиного податку для платників першої групи у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового року. Таким чином ставка єдиного податку для платників першої групи (до 10% прожиткового мінімуму) в 2017 році складає до 160,00 грн. (у 2016 році складала до 137,80 грн.). Строк сплати податку – до 20 числа поточного місяця.

Для платників другої групи залишено діючу прив'язку до розміру мінімальної заробітної плати. Тож ставка податку для платників другої групи (до 20% мінімальної заробітної плати) у 2017 році складає до 640 грн. (у 2016 році складала до 275,60 грн.). Рішеннями місцевих рад ставки можуть бути змінені. Також підвищено на 15 відсотків ставки єдиного податку для платників 4 групи.

 

Уманська ОДПІ