Територіальні органи ДФС
у Черкаській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у Черкаській області від 18.03.2016 № 5863/23-00-15-0212

18.03.2016

Про надання відповіді

Головне управління ДФС у Черкаській області розглянуло запит(вх. ГУ ДФС у Черкаській області ...) про надання роз’яснення щодо визначення бази оподаткування з ПДВ при екcпорті товарів, та повідомляє наступне.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення вантажної митної декларації (далі – ВМД), що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з пп.195.1.1 п. 195.1 ст. 195 розділу V ПКУ операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений ВМД, оформленою відповідно до вимог митного законодавства, оподатковується за нульовою ставкою.

Пунктом 195.1 статті 195 ПКУ визначено, що товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Отже, в разі експорту товарів податкова накладна виписується на дату оформлення ВМД, що засвідчує факт перетинання митного кордону України. Форму податкової накладної та порядок її заповнення, затверджено Наказом Мінфіна від 22.09.2014 № 957.

Таким чином, в даному випадку база оподаткування з ПДВ визначається виходячи з ціни товару, визначеної у національній валюті України за курсом НБУ на день оформлення ВМД 28.01.2016 року.

 

 Перший заступник начальника                                                                                                             М.А. Гріднєв

 

До списку